ابزار دقيق فن آوران

  • افزايش سايز فونت
  • پيشفرض سايز فونت
  • كاهش سايز فونت

معرفی شرکت :

شركت ابزار دقيـق فن آوران ADFC ( Abzar Daghigh Fanavaran Co.) كه  ترجمه انگليسي آن ITC (Instrumentation Technologists Co.) مي باشد در سال  1374 در تهران پايتخت ايـران تاسيس شد.

 

فعاليتهاي اين شركت در زمينه هاي اتوماسيون كنترل و ابزار دقيق تمركز يافته است و  بيشتر بر اتوماسيون بر اساس PC استوار است.خدمات ايـن شركت در زمينه انفورماتيك و صنعت كامپيوتر( تآييد شده توسط سازمان برنامـه و بودجـه و شوراي عالـي انفورماتيك) و خدمات فني در زمينه الكتـرونيك و مهندسي بـرق( تآييد شده توسط وزارت صنايـع ) مي باشد و كيفيت خدمات فنـي و مهندسي ارائـه شده توسط شـركت ابزار دقيق فن آوران كاملآ قابل اطمينان مي باشد. بیشتر بدانید

 

محصولات :

محصولات قابل ارائه در این شرکت به 5 دسته زیر تقسیم میشود :

  • کامپیوترهای صنعتی
  • کارتهای انتقال اطلاعات
  • صفحات تاچ اسکرین
  • تین کلاینت
  • پرینتر سه بعدی

 

کامپیوتر صنعتی چیست؟

بطور خلاصه کامپیوترهای صمعتی به کامپیوترهایی گفته میشود که قابلیت  کار در شرایط سخت را دارا میباشد.
شرایط سخت به شرایطی میگویند که محیط صنعتی را از محیطهایی مانند اداره و منزل متمایز میکند . از خصوصیات این شرایط میتوان به دامنه دمایی گسترده , میزان رطوبت زیاد , ویبره , ضربه , شوک و ... نام برد . بدیهی است در این شرایط کامپیوترهای خانگی جوابگوی نیازهای محیط صنعتی نمیباشد .
از انواع کامپیوترهای صنعتی میتوان از پنل کامپیوتر و یا کامپیوترهای ایباکس و ... نام برد . راه دیگر استفاده از کامپیوتر صنعتی تهیه مادربرد صنعتی میباشد که در این حالت میتوان      بسته به نیاز مادربورد خود را در سایز و سرعت و امکانات مورد نیاز تهیه کرد . در این حالت نیاز به تهیه شاسی صنعتی و نمایشگر صنعتی مورد نیاز نیز میباشد .

از انواع مادربرد صنعتی ارائه شده در این شرکت میتوان به مدلهای فول سایز , هاف سایز , mini ITX , PICO , 3.5" Embedded , Epic , SBC , PC104 , Tiny و سری IMB نام برد .
برای مشاهده انواع مادربردهای صنعتی قابل تهیه در این شرکت میتوانید به این لینک مراجعه نمایید.
از دیگر محصولاتی که در این شاخه قرار میگیرد صفحه کلید صنعتی , حافظه فلش , منبع تغذیه , رایزر کارت , بک پلین و اواع مبدل صنعتی میباشد .

کارت انتقال اطلاعات چیست؟

بسیاری از کاربران در انجام پروژه های اتوماسیون صنعتی ترجیح میدهند بجای HMI از IPC استفاده کنند و در سیستم عاملهای آشنایی مثل ویندوز با برنامه نویسی دلخواه خود و از طریق کارتهای انتقال اطلاعات به داده برداری و کنترل و ثبت اطلاعات از دستگاههای خود بپردازند .
هر کاربر بسته به سرعت داده برداری و پردازش و به نسبت پورتهای سیستم خود از انواع این کارتها برای اتوماسیون صنعتی اش استفده میکند. کارتهای DATA ACQUISITION با توجه به پورت و اسلاتش به مدلهای زیر تقسیم میگردد :
کارتهای انتقال داده سریال , RS485 , USB , PCI , ISA , PCI-Express , PC104 , PC104 Plus و GPIO
تاچ اسکرین چیست؟

از آنجا که در محیطهای صنعتی استفاده از کی برد و موس مشکل میباشد بسیاری از کاربران از مانیتور تاچ اسکرین استفاده میکنند . این مانیتورها یا از ابتدا لمسی بوده اند و یا توسط صفحات تاچ اسکرین لمسی شده اند . صفحات تاچ اسکرین انواع مختلفی دارند که دو نوع کاربردی تر آن صفحات مقاومتی و خازنی میباشد . از آنجاییکه صفحات مقاومتی تولید و توزیع گسترده تری دارند قیمت مناسبتری نسبت به صفحات خازنی دارند در ضمن از آنجا که صفحات خازنی بسیار حساس هستند و حتی با نزدیک شدن انگشت نیز تاچ میشون ممکن است این تاچ در نرم افزار در حال اجرا مشگلی ایجاد کند و دستوری ناخواسته را اجر نماید . از طرف دیگر چون صفحات مقاومتی حالت ضربه ای دارند و مشکلی با دست دارای دستکش و یا دست خیس و چرب و پینه بسته ندارند توصیه ما استفاده ار صقحات تاچ اسکرین مقاومتی در محیطهای صنعتی میباشد.
صفحات مقاومتی در سه مدل چهار و پنج و هشت سیم ارائه میشوند . صفحات 5سیم دارای عمر مفید بالاتری ( حدود سی میلیون تاچ در یک نقطه ) و صفحات 4و8 سیم دارای عمر مفید 6 میلیون تاچ در یک نقطه میباشند که در صورت استفاده درست از این مقدار هم فراتر خواهد رفت.
صفحات لمسی توسط یک برد کنترلر تاچ اسکرین به کیس کامپیوتر متصل میشوند .این بردها دو مدل هستند : یکی برد کنترلر USB و دیگری برد کنترلر RS232  که بر اساس نیاز مشتری هر دو مدل قابل ارائه است فقط باید دقت کنید در مدلهای کامپورتی نیاز به تهیه یک ولتاژ برای کارکرد برد کنترلر RS-232 دارید.
دامنه سایز این صفحات بین 3 تا 21.5 اینچ میباشد .
در انتها باید گفت انواع خاصی از تاچ اسکرین وجود دارد که به عنوان تاچهای پزشکی و محیط بیرونی نامیده میشوند که در آزمایشگاهها و محیطهای پرنور استفاده میگردند.
تین کلاینت چیست؟

تین کلاینت کامپیوتر شبکه ای است که به خوی خود نیازی نیست که سخت افزار قوی ای داشته باشد . تین کلاینتها از طریق شبکه به سرور متصل میشوند و هر چه سرور قوی تر باشد تین کلاینتها بهینه تر خواهند بود و تعداد بیشتری کلاینت میتوانند از سرور تغذیه کنند . ما در تین کلاینتها با استفاده از یک حافظه با ظرفیت پایین که دارای یک مینیموم سیستم عامل برای ریموت زدن میباشد به سرور متصل شده و به کارهایی که سرور ما را مجاز دانسته میپردازیم . این عملیات مناسب کارهایی که گرافیک سنگین دارند نمیاشد  ولی برای کارهای اداری و کافی نتها و دفاتر بسیار مناسب میباشد . این تین کلاینتها محصول شرکت ICOP تایوان میباشد . از خصوصیات مثبت این ایباکس ها این است که با یک ولتاژ 5ولت و جریان حدود دو آمپر کار میکند و ار آنجا که این دستگاهها فن لس هستند در جاییکه تعداد زیادی کامپیوتر لازم است صرفه جویی عجیبی در مصرف انرژی و حتی صدای ایجادشده در محیط بسته را خواهیم داشت .پس در محیطهای بزرگ بعد از چند وقت هزینه ای که میکنید به شما بر خواهد گشت .
علاوه بر این بدنه آلومینیومی سینک دار این دستگاهها و موارد ذکر شده در بالا این ریسک بصرفه را به شما میدهد تا در محیطهای نبمه صنعتی نیز بتوانید از این کامپیوترهای ایباکس اسفاده نمایید.
مدلهای قابل ارائه این ایباکسها عبارتند از :
که از طریق این لینک میتوانید مقایسه فنی انواع ایباکسهای قابل ارائه را مشاهده نمایید.
از اشتباهاتی که مشتریان میکنند این است که از مینی پی سی بجای تین کلاینت استفاده میکنند و یا اینکه توقع دارند که تین کلاینتشان سیستم عاملهای جدید را ساپورت کند که انتظار بیهوده ای است چون اگر سرور شما قوی باشد کلاینتهای شما نیز قوی خواهند بود حتی با سخت افزار کمینه.
پرینتر سه بعدی چیست؟

چاپگر سه بعدی ارائه شده توسط این شرکت Duino ENJOY نام دارد و یکی از کوچکترین و کارآمدترین چاپگرهای سه بعدی با قیمتی بسیار مناسب در بازارمی باشدکه از نظر کارایی و سهولت استفاده غیر قابل رقابت بوده و شرکت ابزار دقیق فن آوران افتخار فروش و پشتیبانی این محصول را در ایران داردتکنولوژی بکار رفته در این چاپگر FFF می باشد که با استفاده از ذوب رشته های PLA و تزریق مواد به صورت لایه لایه اقدام به ساخت مدل سه بعدی می کند.
 

نظر سنجی

چطور با ما آشنا شدید؟
 

حاضران در سایت

در حال حاضر 394 مهمان حاضر